20 Mayıs 2016 Cuma

ATIKLAR “DEĞER”LENDİ...

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında okullar arasında düzenlenen
“Değerli Maketim”
yarışmasında dereceye giren okullar ödüllendirildi.
Birinciliği kazanan
Ümide Güler Atsüren Anaokulu

Selçuklu Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Değerli Maketim”  yarışması sergi ve ödül törenine Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Uçar, Selçuklu Belediyesi başkan yardımcıları, okul yöneticileri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.
Okul öncesi öğrencilerinin öğrendikleri değerleri somutlaştırmaları, takım çalışması ve sorumlulukları konusunda farkındalık oluşmasını sağlamaya yönelik gerçekleştirilen ”Değerli Maketim Yarışması” nda öğrenciler, çevresel dönüşüme dikkat çekmek amacıyla, yarışmaya katılan eserleri atık materyallerden yaptılar. Etkinliğe; 42 okul, 92 şube, 1.840 okul öncesi öğrencisi ile 92 öğretmen katıldı.
Selçuklu Belediyesi hizmet binasının yer aldığı alanda kurulan SEDEP çadırları ile adeta panayır yerine dönen alanda sergilenen maketler vatandaşların beğenisine sunuldu. Atık materyallerden yapılan maketler arasında SEDEP değerlerini anlatan Çark-ı Değer, Sabır ve Sorumluluk Çiftliği, Değerler Kumbarası, küresel ısınmanın sonuçlarını anlatan maket, Ertuğrul Gazi maketleri gibi ilginç çalışmalar yer aldı. Jüri üyelerinin oldukça zorlandığı değerlendirmeler sonucu dereceye giren ilk 5 eser belirlendi.  Dereceye giren ve 1.500 TL hediye çeki kazan okulların sıralaması şöyle;
1.       Ümide Güler Atsüren Anaokulu
2.       Osman Gazi İlkokulu
3.       Keskesler Anaokulu
4.       Ayşah Anaokulu
5.       Şerife Akkanat İlkokulu
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin (SEDEP) en önemli kazanımlarından birinin öğrencilerin birlikte hareket etmeleri ve değerlerimizi somutlaştırma adına güzel bir etkinlik olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan KAYACILAR, “42 okul, 92 eserin katılımı ile güzel bir etkinliği daha gerçekleştirdiğimizi ve birbirinden güzel eserlerle yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Programa katılan SEDEP Halk Oyunları Ekibi ve Mehter Takımı gösterileri büyük ilgi gördü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder